logo vilar

Жовтушник розлогий (Erysimum canensens Roht.)

Родина хрестоцвітих – Crucifetae (Brassicaceae)


Дворічна трав’яна рослина. Сировиною жовтушника розлогого є трава, яку збирають в фазу масового цвітіння. Трава і насіння містять серцеві глікозиди еризимін і еризимозид (у насінні і квітах 2,0-6,0%, у листках 1,0-1,5%, в стеблі 0,5-0,7%), органічні кислоти (лимонна, винокам’яна, яблучна). Крім цього в насінні знайдені цінні серцеві глікозиди, а також жирну олію. Глікозоди еризимін застосовують при гострій і хронічній недостатності серцево-судинною систем з тяжким порушенням кровообігу.

За характером дії на серце еризимін наближається до строфанту. Препарат - кардіовален, до складу якого входить сік із свіжої трави жовтушника розлогого.

Сорт Пам’яті батька з 2011 року включений до Державного Реєстру сортів рослин придатних для поширення в Україні. Напрямок використання – фармацевтична промисловість, лікарський.

Автор: Л.П.Шелудько

Вегетаційний період сорту від відростання до достигання насіння на другому році вегетації складає 110-112 днів. Число днів від відростання до повного цвітіння – 55 днів, період цвітіння складає 31 день. Урожайність повітряно-сухої сировини сорту становить 27 ц/га, насіння – 2,0 ц/га, вміст біологічно-активних речовин у сировині 692 ЖОД.

Щорічно у Дослідній станції лікарських рослин проводиться реалізація оригінального та елітного насіння сорту Пам’яті батька.