Родина губоцвітих (Lamiaceae)
М’ята перцева дико в природі не зустрічається, відома лише як культивована рослина.
Сировиною м’яти перцевої є листя, з якого отримують ефірну олію, що містить головним чином ментол, ментон, ментофуран та інші компоненти.
На основі ефірної олії та ментолу фармацевтична промисловість виготовляє препарати заспокійливої дії: валідол, валокардін, корвалмент, корвалол, м’ятні таблетки, барбовал, бороментолу та інші.
Сорт Лідія занесений до Державного реєстру сортів рослин України з 1999 року. Автори сорту: Л.П. Шелудько, О.І. Українець.
Напрямок використання - фармацевтична промисловість, лікарський.
Рекомендований для вирощування в зоні Лісостепу та Степу України.
Призначений для культивування з метою одержання аптечного листя та ефірної олії.
За морфо-біологічними ознаками рослини сорту характеризуються прямостоячим габітусом з вираженим центральним стеблом висотою 70-80 см з діаметром куща 45-60 см. Стебла і листя світло-зелені, без антоціану, без опушення. Розміщення гілок супротивне, кількість ярусів на центральному стеблі 17-18, товщина стебла в основі до 14 мм.
Листя середньої величини, широко яйцевидне, загострене, краї зубчасті, довжиною 3-3.5 см, шириною 2-3 см; листя становить 49 % від надземної частини рослини.
Віночок квітки ліловий. Квітки зібрані в кільця, які утворюють розріджений колос.
Рослини характеризуються могутніми виповненими кореневищами довжиною до 60 см і діаметром до 6.0 мм з численним розгалуженням. Ростові бруньки по довжині кореневищ розміщені на відстані 1-5 см. Навесні кореневища дружно відростають (близько 200 - 300 пагонів на 1кв.м.).
Середня урожайність кореневищ становить 140 ц/га. Багаторічник.
Сорт пізньостиглий, масове цвітіння настає на 92-112 день після посадки кореневищ. Урожайність сировини становить в середньому – 27.0 ц/га. Вміст ефірної олії в сировині – 3.54 %, загального ментолу в ефірній олії – 59.1 %. Сорт придатний до механізованого збирання, зимостійкий.
Збирання сировини проводять у фазі масового цвітіння. Збір ефірної олії сорту Лідія складає 97.0 кг/га, вільного ментолу – 54.5 кг/га.
Щорічно в ДСЛР проводиться виробництво і реалізація садивного матеріалу – кореневищ (вересень – жовтень) та розсади м’яти (травень).
лікарські рослини Лубни, лікарська сировина на Лубенщині, інтродукція лікарських рослин, технології вирощування лікарських рослин, сорти лікарських рослин, насіння лікарських рослин, фіточаї, інноваційний провайдинг продукції лікарського рослинництва, Полтавська, Полтавщина, Лубни, Лубенщина, заготівля