logo vilar

М’ята перцева (Mentha piperita L.)

Родина губоцвітих (Lamiaceae)

Sort myati Zgadka 800x600

Сорт Згадка був створений в 1976 році. Автори сорту: Л.П. Шелудько, В.О. Стіхін, А.Г. Шаповал.

Напрямок використання - фармацевтична промисловість, лікарський.

Сорт призначений для культивування з метою одержання ефірної олії і ментолу для хіміко-фармацевтичної промисловості.

За морфо-біологічними ознаками рослини сорту характеризуються прямостоячими стеблами висотою 80-85 см та діаметром куща 60-80 см. Стебло і листя світло-зелені, без антоціану, середньої опушеності. Товщина стебла в основі до 10 мм, нижні гілки прикріплені низько, кількість пагонів першого порядку від 2 до 4. Листя велике, широкояйцевидне, загострене, довжиною від 2.5 до 5 см. Масова частка листя складає 59 % від надземної частини рослини. Суцвіття колосовидне, віночок лілового забарвлення діаметром 3 мм. Рослини зав’язують повноцінне насіння в кількості 450-1200 шт. Маса 1000 насінин 0. 1551 г. Фертильність пилку – 63.6 %.

Основне кореневище могутнє, довжиною до 90 см і діаметром до 7 мм, має незначну порожнину, численні розгалуження виповнені. Середня урожайність становить 225 ц/га. Ростові бруньки на кореневищах навесні дружно проростають (до 260 пагонів на 1кв.м.). Багаторічник.

Сорт пізньостиглий, масове цвітіння рослин настає на 96-113 день після посадки кореневищ.

Урожайність сировини – 17.8 ц/га. Вміст ефірної олії в сировині – 3.34 %, загального ментолу в олії -87.6 %. Сорт придатний до механізованого збирання.

Максимальна кількість ефірної олії в сировині сорт у Згадка накопичується в період технічної стиглості рослин – в фазу масового цвітіння.

Збір сировини на ефірну олію в сорті м’яти Згадка проводять у фазі масового цвітіння, коли накопичується достатньо високий вміст ефірної олії в сировині.

Збір ефірної олії сорту Згадка складає 59.4 кг/га, вільного ментолу – 43.4 кг/га.

Щорічно в ДСЛР проводиться виробництво і реалізація  садивного матеріалу – кореневищ (вересень – жовтень) та розсади м’яти (травень).