logo vilar

Ромашка лікарська (Matrikaria chаmomilla sev recutita L.)

Родина астрових (Astetaceae).

 Sort romashki lіkarskoi Perlina Lіsostepu 800x600Однорічна трав'яниста       рослина, відома з давніх часів. Згадується в літературі античного світу і середновіччі як популярний медичний засіб. Її застосовували Гіппократ, Діоскорид і Пліній.

Ромашка лікарська росте невеликими заростями майже по всій території України як бур'ян на полях та городах, в садах, на пустирях, понад дорогами. Сировина – сушені кошики ромашки лікарської.

Сировина застосовується у відварах і настоянках при спазмах шлунка, як протизапальний і антисептичний засіб. Лікарські властивості ромашки зумовлені головним чином наявністю в її квітах хамазулену, як складової частини ефірної олії. Хамазулен і його синтетичні аналоги знаходять застосування для лікування бронхіальної астми, ревматизма, алергічного гастриту, екзем та інших захворювань. Препарати: ротокан, камілофлан, алором.

 Сорт Перлина Лісостепу Автори: О.М.Перепелова, Т.М.Гончаренко. Занесений до Реєстру сортів рослин України в 1999р., заявка №9217001.

 Середньостиглий. Урожайність сировини (суцвіть) – 7,0 ц/га, насіння – 120,0 кг/га. Вміст ефірної олії у сировині – 0,7 %, хамазуленів в ефірній олії – 12,3 %.