Змієголовник молдавський – однорічна трав’яниста ароматична, лікарська, медоносна та декоративна рослина з родини Губоцвітих. Використовується повітряно-суха трава в медичній, харчовій та лікеро-горілчаній промисловості. Сировина входить до складу ароматичних сумішей у виробництві безалкогольних напоїв, вин (вермутів), ефірне масло використовується у побутовій хімії.
В народні медицині використовується як заспокійливий, болезнижуючий та ранозаживляючий засіб. Настій трави застосовується при головній та зубній болі, простудних захворюваннях, для полоскання горла та ротової порожнини. Підвищує апетит та покращує травлення. Використовується як приправа.
Сорт Запашний. Автори: Л. П. Шелудько, О. А. Порада, Н. М. Скрипник.
Вегетаційний період сорту від сходів до достигання складає 120-132 дні. Число днів від повних сходів до повного цвітіння 85 днів, період цвітіння складає 34 дні. Дозрівання насіння триває 35 днів. Маса 1000 насінин – 2,29 г.
Урожайність сорту повітряно-сухої сировини становить 36 ц/га та вміст ефірної олії 0,33 %. Цінними властивостями сорту є стійкість до шкідників і хвороб, підвищена посухостійкість.
Реалізується оригінальне та елітне насіння сорту.
лікарські рослини Лубни, лікарська сировина на Лубенщині, інтродукція лікарських рослин, технології вирощування лікарських рослин, сорти лікарських рослин, насіння лікарських рослин, фіточаї, інноваційний провайдинг продукції лікарського рослинництва, Полтавська, Полтавщина, Лубни, Лубенщина, заготівля