logo vilar

Ехінацея пурпурова - Echinacea purpurea (L.) Moench

Багаторічна трав'яниста рослина з родини айстрових (Asteraceaе).  

У традиційній медицині ехінацею пурпурову використовують як антисептичний засіб для зовнішнього і внутрішнього застосування. Внутрішньо застосовують при інфекційних хворобах та септичних станах,  зовнішньо - при карбункулах, абсцесах і інфікованих ранах. Препарати ехінацеї пурпурової ефективно лікують хронічні хвороби імунного характеру, урологічні та шкіряні захворювання, використовуються при комплексному лікуванні онкологічних хвороб.

 В нинішній час за кордоном випускається більш ніж сорок препаратів, до складу яких входить ехінацея.  

Всі органи ехінацеї містять похідні кофейної кислоти, полісахариди, ефірну олію. До складу трави ехінацеї входять полісахариди, каротин і аскорбінова кислота, в корінні знайдено бетаїн, дубильні речовини, смоли.

Лікарська сировина - трава і коріння.

  Сорт Чарівниця  занесений до Реєстру сортів рослин України у 2007 році.

  Вегетаційний період триває: перший рік життя 170-175 днів, другий рік 200-205 днів. Число днів від початку відростання до початку цвітіння - 110, період цвітіння 30 днів, насіння дозріває протягом місяця. Маса 1000 насінин 4,0-4,3 г.. Рослини сорту посухостійкі, не осипаються.

 Пізньостиглий. Урожайність повітряно-сухої сировини 92,8 ц/га, кореневищ та коріння – 23,1 ц/га, насіння – 3,5ц/га. Вміст полісахаридів у сировині – 7,4%.

Сорт придатний до механізованого вирощування.

Щорічно отримується високоякісне оригінальне та елітне насіння сорту Чарівниця. Його можна придбати у Дослідній станції лікарських рослин.