logo vilar

Десмодіум канадський (Desmodium canadence L. DC)

Родина бобових (Fabaceae)

Sort desmodіumu kanadskogo Persey 800x600В природних умовах України не зростає.  Сировиною десмодіуму канадського є трава, яку необхідно збирати в фазі бутонізації та початку цвітіння. В траві міститься сума флавоноїдів, до складу яких входить не менше 10 компонентів:  сапонаретин 1, сапонаретин 2, ізоорієтнтин, гомоадисин, ізовітексін, гомоорієнтин, віценін 2, десмодін, гомоадиніверніт і рутин.  

Препарати із десмодіуму канадського застосовуються, як противірусні та протизапальні засоби.  

Сорт Персей з 2012р. включений до Державного Реєстру сортів рослин придатних для поширення в Україні. Автори: Н.І.Куценко, О.М. Куценко, Н.В. Горбань, Г.В. Куцик, Н.І. Тарасенко.

Напрямок використання – фармацевтична промисловість, лікарський.

Рекомендований для вирощування в усіх кліматичних зонах України.

 Основні показники сорту Персей за господарсько-цінними ознаками: урожайність сировини – 63,9 ц/га, урожайність насіння – 15,5 ц/га, вміст суми флавоноїдів в сировині – 1,8%.  Маса 1000 насінин 4,5-5,5 г.

  Багаторічник. Вегетаційний період в перший рік вегетації від сходів до дозрівання насіння складає 170 днів, від сходів до збирання сировини 110-120 днів. На перехідних плантаціях від відростання до збирання сировини – 70 днів, до дозрівання насіння - 110  днів.  Термін експлуатації сировинних посівів сорту Персей,  при дотриманні технології вирощування, 6-7 років.

 Розмножується насінням, для якого властива твердонасінність.    Зимостійкий.  

Щорічно в розсаднику розмноження сорту Персей отримується високоякісне насіння. Насіння можна придбати у Дослідній станції лікарських рослин.