logo vilar

Алтея лікарська (Althaea officinalis L.)

Родина мальвові Malvaceae

Sort altei lіkarskoi Malvіna [800x600]Трав’яниста багаторічна рослина.  У промисловій культурі вирощується як багаторічник. Термін експлуатації посіву зазвичай триває 3 роки.

Лікарською сировиною є корені з кореневищами, а також трава алтеї. Корені містять слиз (переважно полісахариди), а також сахарозу, бетаїн, жирну олію, аспарагін, каротин, лецитин, фітостерин, мінеральні солі. У листі та квітках міститься слиз та ефірна олія.

Лікувальні засоби з алтеї застосовують при захворюваннях органів дихання та травлення. Особливо ефективні вони при підвищеній кислотності шлункового соку.  

Сорт МАЛЬВІНА занесений до Реєстру сортів рослин України у 2001 році, заявка №97081001. Автори: Н.М. Куценко., А.Т. Горбань, Л.М. Кондратенко.

Напрямок використання – фармацевтична промисловість, лікарський.  

Сорт характеризується компактністю куща, багатостебельністю, дружним цвітінням та дозріванням насіння; відносно стійкий до ураження хворобами та шкідниками; придатний до механізованого вирощування.

Урожайність сировини (коренів) 42-43 ц/га, насіння – 1,5-2 ц/га.  Маса 1000 насінин 2,0 – 2,8г.

Щорічно в ДСЛР отримується високоякісне оригінальне та елітне насіння сорту Мальвіна. Його можна придбати у Дослідній станції лікарських рослин.