Селекційна робота з лікарськими рослинами в Україні розпочата з організацією в 1916 році Лубенської дослідної станції лікарських рослин. Протягом перших трьох років функціонував насіннєвий розсадник. Власне селекція почала проводитися з 1919 року, коли був створений відділ селекції, очолюваний директором станції М.О.Львовим.
За дев’ять десятиліть існування станції селекційно-насінницьке вивчення пройшли 70 видів лікарських рослин. Науковцями-селекціонерами виведено 48 сортів, 5 сортопопуляцій, 3 сортозразки, 34 популяції, отримано 28 авторських свідоцтв на сорти. До Державного Реєстру сортів рослин придатних до поширення в Україні на 2012 рік занесені 26 сортів. Видано монографію „М’ята перцева” (автор Шелудько Л.П.), яка підсумовує результати селекційно-насінницької роботи з м’ятою перцевою. На сьогодні селекціонери працюють над виконанням 13 проектів в розрізі яких проводиться селекційна робота з традиційними культурами (м’ята перцева, валеріана лікарська, нагідки лікарські) та новими лікарськими видами (собача кропива п’ятилопатева, маруна цінерарієлиста, розторопша плямиста). Щорічно в рамках Державного випробування оцінюються новостворені сорти, які знаходяться в випробуванні. Фахівці по насіннєзнавству розробляють стандарти на насіння лікарських культур та удосконалюють методи аналізу посівного матеріалу. Широкий обсяг робіт проводиться по насінництву 30 сортів, які належать до 29 видів лікарських культур. В підтримуючому насінництві досліджується три види. Розробляються системи та схеми насінництва у відповідності з сучасним рівнем розвитку виробництва. Враховуючи сучасний рівень розвитку науки в даному напрямку робота по насіннєзнавству спрямована на розвиток системи практичних та теоретичних знань стосовно насіння лікарських культур. Що в цілому забезпечить одержання високоякісного посівного матеріалу всіх культивованих сортів, популяцій та видів. Своїми високопродуктивними сортами селекціонери допомагають господарствам різних форм власності одержувати високоякісну рослинну сировину для хіміко-фармацевтичної промисловості, чим сприяють зміцненню здоров`я нації.
лікарські рослини Лубни, лікарська сировина на Лубенщині, інтродукція лікарських рослин, технології вирощування лікарських рослин, сорти лікарських рослин, насіння лікарських рослин, фіточаї, інноваційний провайдинг продукції лікарського рослинництва, Полтавська, Полтавщина, Лубни, Лубенщина, заготівля