14 жовтня 2024 року відзначила свій ювілейний День народження заступник директора з наукової роботи, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник ДСЛР Глущенко Людмила Анатоліївна.
На черговому засідання Вченої ради, присвяченому науковому вкладі Л.А. Глущенко в розвиток галузі лікарського рослинництва були заслухані доповіді Шевченко Т.Л. «Глущенко Л.А. – 60 років», Куценко Н.І. «Грані наукової особистості».
Свій трудовий шлях в нашій установі Людмила Анатоліївна розпочала на посаді трудівниці з 1982 року. З 1985 по 1990 рік навчалася в Київському Державному університеті ім. Тараса Шевченка та здобула фахову спеціальність – біолог-ботанік, викладач хімії та біології.
З 1990 року продовжує свою трудову діяльність на посаді інженера другої категорії і постійно вдосконалюючи свої фахові і наукові знання та здібності організатора досягає посади заступника директора з наукової роботи (з 2006 року і по нині).
Основна наукова діяльність спрямована на проведення досліджень рослинних об’єктів, спрямованих на підвищення ефективності виробництва лікарської рослинної сировини, пошуку i вивчення запасів дикорослих лікарських рослин з метою невиснажливого використання природних рослинних ресурсів, інтродукція об’єктів аборигенної i зарубіжної флори, введення в культуру нових лікарських рослин на основі розроблення та удосконалення технологій їх вирощування для освоєння їх виробництвом, розроблення питань щодо збирання, післязбиральної доробки i висушування лікарської сировини.
Головним науковим доробком Л.А. Глущенко є розроблення концепції управління якістю фітофармацевтичної рослинної сировини при вирощуванні та збиранні лікарських рослин, розроблення методик з ресурсознавства та невиснажливого використання лікарських рослин та інших не деревних ресурсів лісу, вивчення морфо-анатомічних ознак сировини дикорослих і споріднених видів лікарських рослин України, формування колекцій генетичних ресурсів лікарських рослин.
Л.А. Глущенко є співавтором 2 монографій, 2 посібників, 9 методичних рекомендацій та методик, має понад 230 публікацій.
В роботі вченої ради також взяли участь представники від Інституту агроекології і природокористування: Палапа Н.В., Кічігіна О.О, Тимошенко Л.М., які привітали ювілярку квітами і подарунками та вручили почесну грамоту від президії Національної академії аграрних наук України за вагомий внесок у розвиток галузі лікарського рослинництва
Слова привітання з Ювілеєм надійшли від відділення рослинництва Національної академії аграрних наук України, від колег і друзів з України та з країн ближнього і далекого зарубіжжя.
З привітальним словом виступив директор дослідної станції О.В.Устименко, голова профспілкового комітету Я.А.Кучеренко, завідувачі відділами та працівники установи.
лікарські рослини Лубни, лікарська сировина на Лубенщині, інтродукція лікарських рослин, технології вирощування лікарських рослин, сорти лікарських рослин, насіння лікарських рослин, фіточаї, інноваційний провайдинг продукції лікарського рослинництва, Полтавська, Полтавщина, Лубни, Лубенщина, заготівля