logo vilar

Семінар «Шукайте лікаря в природі»

11 травня 2023 року у Лубенській міській бібліотеці для дорослих ім. В. Леонтовича у рамках проєкту «Бібліотеки за здоровий спосіб життя» відбувся семінар «Шукайте лікаря в природі».

Учасники заходу здійснили фіто-подорож «Шукайте лікаря в природі». Інтелектуальний вояж цілющою флорою став пріоритетним для лубенців, які люблять природу, користуються її дарами та поглиблюють свої знання з рослинного світу та народної медицини.

Спікерами заходу виступили бібліотекар Юлія Давиденко та Тетяна Шевченко, старший науковий співробітник, кандидат сільськогосподарських наук Дослідної станції лікарських рослин ІАП НААН.

Дякуючи Тетяні Шевченко, читачі книгозбірні дізнались про чудодійні властивості таких рослин як лаванда, чебрець, нагідки, м’ята… Довідались і про секрет успіху римських полководців: під час ділових перемовин столи конференц-зали натирались м’ятою аби рішення були виваженими, а зустрічі- безконфліктними. Цікаво було послухати і про траволікування у різні періоди існування людства, і про аптечну справу на Лубенщині, ну і звісно, історію розвитку Дослідної станції лікарських рослин, що бере свій початок з 1916 року, нині є провідною установою в галузі лікарського рослинництва в Україні та візитівкою Лубенської ОТГ.

Учасники заходу розгадували кросворди, а імунітет підвищили смакуванням фіточаю «Козацький», виготовленим Дослідною станцією лікарських рослин.

biblioteka 1 P