logo vilar

Конференція присвячена Зайкевичу А.Є.

У переддень професійного свята українських науковців – Дня науки, 20 травня 2022 року, в режимі відео конференції на платформі Zoom відбулася ХVІI Всеукраїнська наукова конференція «ІСТОРІЯ ОСВІТИ, НАУКИ І ТЕХНІКИ В УКРАЇНІ».

Вона присвяченої 180-річниці від дня народження Анастасія Єгоровича Зайкевича (1842–1931), видатного вітчизняного вченого агробіолога та організатора сільськогосподарської дослідної справи. Організатором заходу Національною науковою сільськогосподарською бібліотекою Інститутом історії аграрної науки освіти і техніки, разом з співорганізатором заходу Дослідною станцією лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування НААН проведено цей плановий захід, відповідно до постанови Верховної ради України від 17 грудня 2021 року №1982-ІХ «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках».

Відкрив конференцію директор ННСГБ НААН, академік НААН Вергунов Віктор Анатолієвич, який коротко зупинився на нововідкритих сторінках біографії професора Харківського університету, видатного лубенця Анастасія Єгоровича Зайкевича, якому присвячувалася конференція:ПРОФЕСОРУ А. Є. ЗАЙКЕВИЧУ – 180. Далі виголошувалися наукові доповіді, відповідно до програми конференції.

Куценко НаталіяІСТОРИЧНІ АСПЕКТИ ВИРОЩУВАННЯ М’ЯТИ ПЕРЦЕВОЇ В УКРАЇНІ ЗАПОЧАТКОВАНЕ А.Є. ЗАЙКЕВИЧЕМ

Самородов ВікторАНАСТАСІЙ ЗАЙКЕВИЧ (1842-1931) ТА ГЕНЕЗА ЙОГО ЛУБЕНСЬКОГО ЖИТТЯ

Глущенко ЛодмилаПЕРЕДУМОВИ СТВОРЕННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ДОСЛІДНОЇ СТАНЦІЇ ЛІКАРСЬКИХ РОСЛИН

Конференція стала не лише майданчиком для обміну думками та апробуванням своїх теоретичних напрацювань її учасниками, але і прекрасною нагодою для нових знайомств, бо на віртуальному майданчику конференція об’єднала понад 140 учасників з 48 установ 18 областей України.

Основні в доповіді учасників були оприлюднені в 5 секціях:

                     Історія аграрної науки, освіти і техніки;

                     Історичний шлях науково-технічного розвитку України у світовому вимірі;

                     Природознавство в контексті еволюції наукової думки;

                     Організація наукового забезпечення ведення сільського господарства України: стан та перспективи;

                     Інформаційно-бібліотечне супроводження науково-освітнього галузевого процесу.

Кожна доповідь викликала обговорення та наукові дискусії. Цікаву, доповідь з демонстрацією відео представили працівники Лубенського краєзнавчого музею імені Гната Стеллецького Тамара Дяченко та Руслана Василенко:ГЕЛООГРАФ ВЕЛИЧКА, про цікавий винахід земляка Анастасія Єгоровича. З усіма матеріалами виступів можна ознайомитися у збірнику, який буде представлено на сайті ННСГБ НААН.