У переддень професійного свята українських науковців – Дня науки, 20 травня 2022 року, в режимі відео конференції на платформі Zoom відбулася ХVІI Всеукраїнська наукова конференція «ІСТОРІЯ ОСВІТИ, НАУКИ І ТЕХНІКИ В УКРАЇНІ».
Вона присвяченої 180-річниці від дня народження Анастасія Єгоровича Зайкевича (1842–1931), видатного вітчизняного вченого агробіолога та організатора сільськогосподарської дослідної справи. Організатором заходу Національною науковою сільськогосподарською бібліотекою Інститутом історії аграрної науки освіти і техніки, разом з співорганізатором заходу Дослідною станцією лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування НААН проведено цей плановий захід, відповідно до постанови Верховної ради України від 17 грудня 2021 року №1982-ІХ «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022-2023 роках».
Відкрив конференцію директор ННСГБ НААН, академік НААН Вергунов Віктор Анатолієвич, який коротко зупинився на нововідкритих сторінках біографії професора Харківського університету, видатного лубенця Анастасія Єгоровича Зайкевича, якому присвячувалася конференція:ПРОФЕСОРУ А. Є. ЗАЙКЕВИЧУ – 180. Далі виголошувалися наукові доповіді, відповідно до програми конференції.
Куценко НаталіяІСТОРИЧНІ АСПЕКТИ ВИРОЩУВАННЯ М’ЯТИ ПЕРЦЕВОЇ В УКРАЇНІ ЗАПОЧАТКОВАНЕ А.Є. ЗАЙКЕВИЧЕМ
Самородов ВікторАНАСТАСІЙ ЗАЙКЕВИЧ (1842-1931) ТА ГЕНЕЗА ЙОГО ЛУБЕНСЬКОГО ЖИТТЯ
Глущенко ЛодмилаПЕРЕДУМОВИ СТВОРЕННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ДОСЛІДНОЇ СТАНЦІЇ ЛІКАРСЬКИХ РОСЛИН
Конференція стала не лише майданчиком для обміну думками та апробуванням своїх теоретичних напрацювань її учасниками, але і прекрасною нагодою для нових знайомств, бо на віртуальному майданчику конференція об’єднала понад 140 учасників з 48 установ 18 областей України.
Основні в доповіді учасників були оприлюднені в 5 секціях:
– Історія аграрної науки, освіти і техніки;
– Історичний шлях науково-технічного розвитку України у світовому вимірі;
– Природознавство в контексті еволюції наукової думки;
– Організація наукового забезпечення ведення сільського господарства України: стан та перспективи;
– Інформаційно-бібліотечне супроводження науково-освітнього галузевого процесу.
Кожна доповідь викликала обговорення та наукові дискусії. Цікаву, доповідь з демонстрацією відео представили працівники Лубенського краєзнавчого музею імені Гната Стеллецького Тамара Дяченко та Руслана Василенко:ГЕЛООГРАФ ВЕЛИЧКА, про цікавий винахід земляка Анастасія Єгоровича. З усіма матеріалами виступів можна ознайомитися у збірнику, який буде представлено на сайті ННСГБ НААН.
лікарські рослини Лубни, лікарська сировина на Лубенщині, інтродукція лікарських рослин, технології вирощування лікарських рослин, сорти лікарських рослин, насіння лікарських рослин, фіточаї, інноваційний провайдинг продукції лікарського рослинництва, Полтавська, Полтавщина, Лубни, Лубенщина, заготівля