logo vilar

Участь ДСЛР у засідання Президії НААН

18 травня 2022 року за головуванням Президента Національної академії аграрних наук України Я.М. Гадзало відбулося засідання Президії НААН.

Даний захід був надзвичайно насиченим і різноманітним порядком денним. Засідання відбувалося на змішаному майданчику до доповідей та обговорень учасники долучалися як у форматі офлайн так і в режимі онлайн. Серед приємних моментів нагородження працівників НДУ НААН. По завершенні розгляду злободенних питань, відбулося засідання Бюро Президії Національної академії аграрних наук України за участю керівників науково-дослідних установ, а також запрошених. Серед запрошених були директор Інституту агроекології та природокористування НААН, д.е.н., професор, академік НААН Дребот Оксана Іванівна, заступник директора з наукової роботи, д.с.-г. н., професор, член кореспондент НААН Дем’янюк Оксана Іванівна, а також заступник директора з наукової роботи Дослідної станції лікарських рослин ІАП НААН, к.б.н.. с.н.с. Глущенко Людмила Анатоліївна.

Важливим підсумком роботи засідання була доповідь в.о. директора Закарпатської сільськогосподарської дослідної станції НААН, к.с.-.н., с.н.с. Матієги Ольги Омелянівни на тему: «Стан та перспективи наукового забезпечення виробництва овочевих та пряно-ароматичних культур в умовах Закарпаття». В якій було окреслено перспективи розвитку овочівництва та виробництва і переробки пряно-ароматичних культур, а також коротко охарактеризовано основні наробки установи із розширення виробництва овочевих та пряно-ароматичних культур в умовах Закарпаття. Доповідь викликала жвавий інтерес, були задані цікаві питання доповідачці, на які було надано відповіді у межах компетенції. В обговоренні доповіді про роботу дослідної станції головуючим було надано слово О.С. Дем’янюк, яка схвально оцінюючи значний обсяг робіт, які здійснені Закарпатською сільськогосподарською дослідною станцією НААН, зазначила, що створення адаптованих до місцевих умов сортів та сортових технологій, налагодження виробництва їх насіння та садивного матеріалу, пріоритетний розвиток віт­чизняного тепличного господарства допоможе підняти овочівництво в Закарпатті на новий рівень розвитку, дозволить значно підвищити прибутковість аграрного виробництва в регіоні, створити нові робочі місця та зробити значний внесок у продовольчу безпеку країни.

В обговоренні, своїм виступом Глущенко Л.А., зупинилася на науковому забезпечення виробництва пряно-ароматичних культур в регіоні, високо оцінила результативність проведених науково-дослідних робіт Закарпатської сільськогосподарської дослідної станції НААН та зауважила, що в цій галузі є ще багато проблем, які очікують на увагу науковців та виробничників. Акцентувала увагу на тому, що створення науково-методичного супроводу процесу вирощування, стандартизації сировини, селекційного процесу пряно-ароматичних культур адаптованих до умов Закарпаття, розроблення комплекс заходів із впровадження їх у виробництво, здатні значно підвищити прибутковість виробництва цієї продукції, підвищити експортний потенціал, держави та долучитися до зміцнення продовольчої безпеки України.