logo vilar

Участь у фестивалі коноплярства

У селищі Сад під Сумами 7-8 серпня відбувся етнічно-фольклорний фестиваль коноплярства — "Hemp Fest".

Захід проведений на базі Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук.

Згідно програми у перший день фестивалю були проведені різноманітні тематичні заходи, зокрема, конопляний аукціон, дегустація конопляних смаколиків, майстер-класи, подорожі до конопляного лабіринту на кінній кареті, тематичні вікторини, дискотека у конопляній локації. У рамках розважальної, ігрової та концертної програм відбулися виступи етно-гурту «НОН-СТОП», гімнастів школи «Грація», показ мод Eco Fashion, дитяча програма, святковий феєрверк, виступ гурту «Мотор’Ролла».

8 серпня в рамках етнічно-фольклорного аграрного фестивалю «HempFest» був проведений круглий стіл на тему: «Розвиток галузі коноплярства – нові можливості для Сумщини та України», під час якого розглядалися питання щодо тенденцій розвитку коноплярства Сумщини, господарського застосування сортів конопель, законодавче регулювання вирощування і використання конопель та особливості створення агро-туристичного кластеру «Слобожанське коноплярство». Також відбувся огляд насіннєвих посівів конопель, технологій вирощування конопель, демонстрація обладнання для переробки коноплесировини.

Основною метою фестивалю «HempFest» є відкриття нових горизонтів щодо цінності рослини конопель посівних, як важливої стратегічної сільськогосподарської культури, та популяризації виробів з конопель.

Дослідна станція лікарських рослин взяла активну участь у проведеному заході, організувавши виставку-ярмарку продукції лікарського рослинництва та фітозборів лікувально-профілактичного призначення з використанням льону та конопель (та їх дегустацію).

konopli-1 Pkonopli-2 P