logo vilar

Належна практика культивування та збору лікарських рослин (GACP)

В 2013 році наказом МОЗ України за №118 від 14.02.2013 року прийнято розроблену ДСЛР настанову „Лікарська рослинна сировина.

Належна практика культивування та збирання”, із внесенням змін і доповнень до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 16 лютого 2009 р. № 95 "Про затвердження документів з питань забезпечення якості лікарських засобів" (www.apteka.ua). Ця настанова доповнює правила GMP і містить докладні вимоги та рекомендації у специфічній галузі діяльності – культивуванні та збиранні вихідної сировини рослинного походження.

На основі даної постанови Дослідна станція лікарських рослин ІАП НААН здійснює зовнішній аудит та проводить навчання персоналу спеціалізованих господарств основам системи управління якістю у лікарському рослинництві згідно вимог GACP(GoodAgriculturalandCollectionPractice).

Дослідною станцією лікарських рослин ІАП НААН виданий посібник „Належна практика культивування та збору лікарських рослин як гарантія якості лікарської рослинної сировини і препаратів на її основі”.

Згідно розроблених правил GACP, відпрацьовано технологічні регламенти з вирощування 10 видів лікарських культур: алтеї лікарської, валеріани лікарської, ехінацеї пурпурової, м’яти перцевої, нагідок лікарських, кропиви дводомної, лопуха справжнього, звіробою звичайного, аїру (лепехи звичайної), ромашки лікарської.

Для здійснення зовнішнього аудиту господарств на відповідність до європейських вимог технологічних процесів з вирощування лікарських культур, ДСЛР розроблено та опрацьовано на практиці протоколи, в які внесені відповідні показники контролю якості сировини при її культивуванні і заготівлі в природних умовах.

Зацікавленим особам звертатися за тел. 050-162-72-51, 050- 745-78-50.

posibnyk gacp P