logo vilar

Належна практика культивування та збору лікарських рослин (GACP)

В минулому році наказом МОЗ України за №118 від 14.02.2013 року прийнято розроблену ДСЛР настанову „Лікарська рослинна сировина. Належна практика культивування та збирання”, із  внесенням змін і доповнень до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 16 лютого 2009 р. № 95 "Про затвердження документів з питань забезпечення якості лікарських засобів" (www.apteka.ua). Ця настанова доповнює правила GMP і містить докладні вимоги та рекомендації у специфічній галузі діяльності – культивуванні та збиранні вихідної сировини рослинного походження.

На основі даної постанови Дослідна станція лікарських рослин ІСГПС НААН розпочинає здійснювати зовнішній аудит та проводить навчання персоналу спеціалізованих господарств основам системи управління якістю у лікарському рослинництві згідно вимог GACP (Good Agricultural and Collection Practice).

Дослідною станцією лікарських рослин ІСГПС НААН виданий посібник „Належна практика культивування та збору лікарських рослин як гарантія якості лікарської рослинної сировини і препаратів на її основі” у видавництві громадської організації «Комітет сприяння боротьбі з економічною злочинністю і корупцією» накладом 1000 примірників.

Згідно розроблених правил GACP, відпрацьовано технологічні регламенти з вирощування 5 видів лікарських культур: алтеї лікарської, валеріани лікарської, ехінацеї пурпурової, м’яти перцевої, ромашки лікарської.

Для здійснення зовнішнього аудиту господарств на відповідність до європейських вимог технологічних процесів з вирощування лікарських культур, ДСЛР розроблено та опрацьовано на практиці протоколи, в які внесені відповідні показники контролю якості сировини при її культивуванні і заготівлі в природних умовах.

GACP